В межах довгострокового навчального проекту циклової комісії виклалачів терапевтичних дисциплін та за підтримки Одеської обласної організації Товариства Червоного Хреста, студентом 211 групи сеціалізації «Лікувальна справа» Ігорем Яницьким був проведений майстер-клас з кардіо-пульмональної реанімації (CPR).
     F0158DB3 E83E 4978 82A5 132EFB73A335Pішення про початок проведення реанімаційних заходів складне як для лікаря, так і для пацієнтів та їх рідних. Серед чинників, які впливають на прийняття такого рішення є: особисті фактори, національні та локальні традиції, юридичні, етичні, релігійні, суспільні та економічні аспекти. 
     Як далеко ви готові зайти?
 Чи ризикнете власним життям, щоб врятувати потерпілого?
     Чиє життя важливіше — його чи ваше? 
Питання виникли спонтанно та спричинили емоційне обговорення...
      Цінним доповненням до набутих та вдосконалених навичок CPR були спільні висновки,що підтверджені сучасними міжнародними рекомендаціями: у методичних  рекомендаціях з реанімування Європейська рада реанімації підкреслила, що той, хто проводить СЛР, має виконувати компресії грудної клітини для потерпілого із зупинкою серця. 
     Якщо виконавець СЛР навчений і може виконувати штучне дихання, то він має поєднувати компресії грудної клітини і штучне дихання.
     Рятівник  не знає, носієм яких хвороб є потерпілий. Тому надягти одноразові медичні рукавички, бути обережним при маніпуляціях та скористатися клапаном - елементарні заходи безпеки.
      Щоб не наражатися на небезпеку, під час СЛР при змозі запобігайте контакту з біологічними рідинами потерпілого (слиною, кров’ю) та використовуйте одноразовий клапан для штучного дихання.
    Дякуємо Ігору та його колегам з 211 групи - за інформативний, доступний, грамотний майстер-клас, нашим колегам з 46 групи відділення «Лікувальна справа» - за блискуче виконання обов‘язків експертів, а нашим гостям з фармацевтичного відділення - за увагу, зацікавленість та відвагу.
Л. Наперковська