216207

„Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь...”
Т. Г. Шевченко

На початку весняної пори ми вшановуємо Великого Кобзаря, світоча українського народу Тараса Шевченка. 9 березня минає 205-а річниця від його дня народження, а 10 березня – 158- а річниця смерті.
Ці дві дати – світла і трагічна – в уяві кожного українця переплітаються у вінок щемної синівської любові до нашого духовного батька, людини-велета, котра все життя поклала на вівтар служіння своєму народові, його захисту й возвеличення.

Глибинний зміст містить знамените кредо поета, котре й нині не втрачає своєї актуальності:
«Благослови той день і час,
Коли прослалась килимами
Земля, яку сходив Тарас
Малими босими ногами…»
Серед тих видатних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена безмежної любові до рідного краю, Т.Г. Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким шаленим завзятям та відданістю захищав свободу й незалежність батьківщини, честь та гідність українського народу. Безсмертне ім’я великого поета і художника Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, яка присвятила своє життя просвітницькій діяльності, відродженню та збагаченню національної культури України.
Весь свій могутній талант Тарас Григорович Шевченко присвятив служінню народові. І сьогодні, живучи у вільній незалежній державі, ми з гордістю згадуємо великого Кобзаря. Бо він увібрав у себе безсмертне дихання душі. Бо він такий великий і незбагненний, як життєдайний дощ, як весняний вітер, як ясне сонце, як щедра рідна земля. З минулого віку й до наших часів, а далі – у майбутнє, у нові віки.
Життя Великого Кобзаря є прикладом свідомого вибору людини, яка обрала нелегку, сповнену випробувань і боротьби дорогу служіння рідному народові.
Пам’ятаймо заповіт Траса Григоровича Шевченка бути єдиною дружньою родиною!

 

Л.М. Май, голова циклової комісії  філологічних дисциплін,

кандидат філологічних наук