Україна багата річками і пропонує любителям активного відпочинку на воді великий вибір унікальних маршрутів для сплавів. Але Південний Буг в топі найпопулярніших річок для рафтингу і це не випадково.
Приголомшлива своєю красою природа і каньйон Південного Бугу залишає масу вражень у тих, хто вперше знайомиться з цими краєвидами. Це прекрасна можливість зіткнутися з первозданною природою однієї з найдавніших ділянок суші в Європі.

      Нещодавно дружній команді нашого медучилища пощастило приєднатись  до активного відпочинку та відправитись до Мігеї на рафтинг.
         Рафтинг - один з видів водного туризму, що представляє собою екстримальне проходження водного маршруту на надувних рафтах штучними каналами, гірськими річками, а також водоймами, в руслі яких виходи базальтових і гранітних порід утворюють складні перешкоди. Зараз це один з найпопулярніших видів активного відпочинку на туристичному ринку України.

         Не залишилася без уваги прогулянка ландшафтним парком «Гранітно-степове Побужжя» до Блакитного озера, яке утворилося на місці  покинутого гранітного кар'єру (підземні води затопили кар'єр). Глибина озера сягає до 40 метрів, вода відрізняється чистотою і прозорістю й надзвичайно смарагдовим кольором.
       Прогулянка починалася на оглядовому майданчику Протичанської скелі, з якої відкривається чудова панорама Ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя», каньйон річки Південний Буг з порогом Червоні Ворота.
       За підсумком дня і витрачених сил, місцеві жителі  пригостили нас традиційною вечерею і порадували чудовими фактами про це місце.
Наприклад, в долині Південного Бугу між селами Мігея та Олександрівка знайдено 98 археологічних пам'яток, їх вік найрізноманітніший - від часів палеоліту (30 тис. років до н.е.) і до часів формування слов'янського етносу. Історія цих місць налічує тисячі років, тут були поселення греків, римлян, скіфів, давніх слов'ян. Свого часу по Південному Бугу проходив кордон між Туреччиною і Вольностями Запорізькими.

     Висловлюємо велику подяку директору Лапаю Василю Степановичу та адміністрації нашого училища, за можливість пізнавати щось нове та активно розвиватися.

 

Ксенія Хомутова, член студради медучилища

 

2

3

4

5

   6  7