180511 denmedbig                                                         

                                                                 Шановні колеги та студенти!

      12 травня відзначають Всесвітній день медичної сестри. Офіційно свято встановлено у 1971 році Міжнародною радою медсестер, а до цього відзначалося за рішенням Міжнародної федерації Червоного Хреста. Міжнародний або Всесвітній день медичних сестер святкується щорічно 12 травня – у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Ф. Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії). Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Ф. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів. Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл – найвищу нагороду для медичних сестер. Її у 1912 році заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, що відзначилися у роки війни або в мирний час.
     Всесвітній день медичної сестри в Україні відзначається з 1997 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України.
     Щиро вітаю всіх, хто присвятив своє життя цій гідній професії, чиє покликання – допомагати людям, полегшуючи їх стан, сприяти збереженню здоров’я та життєвої активності. Таку професію може вибрати тільки по-справжньому добра, самовіддана, уважна, чуйна до чужої біди людина. Тож нехай і вам в повсякденному житті зустрічаються лише такі ж благородні люди. Нехай ваш шлях у медицині супроводжуватиметься вдячністю та повагою пацієнтів, перемогами та успіхами. Хай енергія подяки людей, благородство життєвої справи акумулюються та втіляться в щастя, успішність, удачу та любов.
                                                                                               В.С. Лапай, директор КЗ ООБМФК,
                                                                                               Заслужений лікар України,
                                                                                               кандидат медичних наук, доцент