Галузь знань– 22 Охорона здоров’я
Спеціальність – 223 Медсестринство
Освітньо-професійна програма – Акушерська справа
Освітня кваліфікація – фаховий молодший бакалавр
Форма навчання – денна
Основа навчання – бюджет/контракт
Термін навчання: 2 роки 10 місяців на основі повної загальної середньої освіти (11 класів)
Галузь знань– 22 Охорона здоров’я
Підготовка фахівців спеціальності з «Акушерської справи» розпочалася з 1933 року на базі Одеського медичного училища №1. За роки діяльності коледж підготував і випустив більш ніж 6000 акушерок. На сьогоднішній день на ОПП «Акушерська справа» КЗ ООБМФК навчається близько 100 здлбувачів освіти.
Значимість цієї професії акушерки переоцінити важко, адже саме від неї, від її досвіду, знань і навичок залежить життя і здоров'я матері і дитини. Ця професія надзвичайна. Адже саме акушерка слідкує за нормальним перебігом вагідності та пологів, надає
допомогу вагітним, породіллям, допомагає дитині з’явитись на світ, з перших хвилин народження забезпечує контакт матері з дитиною, проводить профілактику ускладнень. Акушерка володіє навиками надання невідкладної допомоги, повинна швидко приймати рішення у складних ситуаціях, постійно удосконалювати свої знання, володіти навичками психологічної підготовки. Професія акушерки нелегка, адже несе відповідальність за два життя – матері і дитини.
Акушерка повинна володіти знаннями:
- фундаментальних наук, сучасних інформаційних технологій, державної та іноземної мов, норм спілкування й уміти їх використовувати в професійній та соціальній діяльності;
- основних положень нормативно-правових, законодавчих актів України, рекомендацій МОЗ України, діючих стандартів та протоколів діяльності акушерки;
- принципів організації роботи відповідно до вимог безпеки життєдіяльності й охорони праці в закладах охорони здоров'я;
- принципів акушерської деонтології;
- принципів основ санології.
Акушерка повинна, застосовуючи знання:
- виконувати обстеження вагітних, роділь, породіль та гінекологічних хворих в умовах закладів охорони здоров'я акушерства та гінекології;
- оцінювати стан здорової та хворої дитини, проводити об’єктивне обстеження;
- надавати допомогу вагітним, роділлям, породіллям та гінекологічним хворим в умовах закладів охорони здоров'я;
- надавати невідкладну долікарську допомогу в умовах стаціонару та ФАПу;
- проводити лікувально-діагностичні процедури;
- виконувати призначення лікаря з догляду за гінекологічними хворими та породіллями з післяпологовими захворюваннями;
- проводити профілактичні заходи, диспансерне спостереження за пацієнтами;
- проводити санітарно-просвітницьку роботу з питань охорони материнства та дитинства, етики сімейних відносин та планування сім’ї.
Підготовка майбутніх спеціалістів здійснюється на основі традицій, що склалися в коледжі за час його існування завдяки досвіду педагогів у професійній підготовці та вихованні студентів.
Основою навчання студентів є поєднання теоретичних знань з практичною підготовкою. Заняття проводяться висококваліфікованими викладачами в аудиторіях, оснащених сучасними технічними засобами. Практичні навички відпрацьовуються в доклінічних кабінетах, які в достатній мірі забезпечені муляжами та фантомами, медичним інструментарієм, засобами догляду за пацієнтами.
Навчальна, виробнича та переддипломна практики проводиться на базі провідних акушерсько-гінекологічних установ, які мають сучасне медичне обладнання, з залученням досвідчених фахівців, що забезпечує якісну підготовку майбутніх акушерок.
Випускники коледжу мають широкі можливості працевлаштування в міських та районних акушерсько-гінекологічних закладах, пологових будинках, жіночих консультаціях, фельдшерсько-акушерських пунктах на посадах акушерки.
Студентські роки - цікаві та незабутні. Нові знайомства, друзі, лекції, сесії, згуртований відпочинок, смішні життєві історії. Це перший крок у доросле життя, перші досягнення та перемоги, це неймовірні емоції та незабутні враження та події. Здобувачі освіти акушерського відділення беруть активну участь у житті коледжу, творять і проєктують своє успішне майбутнє, виявляють активну громадянську позицію, проявляють творчі таланти, є активними учасниками студентських науково-практичних конференцій, олімпіад, спортивних змагань. Щорічно в коледжі проводяться заходи присвячені всесвітньому Дню матері та Дню акушерки, де широко популяризується професія акушерки.
У коледжі в студентів поглиблюється пізнання світу, відбувається становлення гармонійно розвиненої особистості, з високим рівнем професіоналізму і найкращими духовними якостями.