У рамках предметного тижня циклової комісії фармацевтичних дисциплін, відбулася онлайн-конференція на тему «Фармацевтична опіка. Протоколи провізора/фармацевта».
      Відпуск лікарських препаратів може здійснюватися за допомогою автоматизованих систем, тому сам по собі не має майбутнього. І тільки спеціаліст з фармацевтичною освітою, може приносити людям користь, надаючи їм допомогу не лише відпуском ліків, а й наданням необхідної, важливої інформації про їх прийом, побічну дію або взаємодію з іншими лікарськими засобами.
      І в цьому суттєву роль відіграє фармацевтична опіка, яка надає можливість фармацевту кваліфіковано надати допомогу відвідувачу (хворому) при самодіагностиці, допомогти обрати лікарський засіб, надати інформацію про можливість профілактики захворювання.
        Конференцію підготували студенти ІІІ курсу відділення «Фармація» разом з викладачами циклу.
     Для своїх доповідей студенти обрали надзвичайно цікаві та актуальні на сьогоднішній день теми протоколів: «Профілактика захворювання на грип та ГРВІ», «Симптоматичне лікування підвищеної температури тіла у дітей з 15 років та у дорослих», «Симптоматичне лікування стресу», «Симптоматичне лікування зубного болю», та «Симптоматичне лікування печії»
    Кожна доповідь, яку підготували студенти, була розглянута не тільки відповідно заявленого алгоритму, але з урахуванням новітніх фармацевтичних тенденцій. Студенти плідно пропрацювали з протоколами, запропонували багато нових, якісних лікарських препаратів безрецептурного відпуску.

І.М. Пелехата, голова циклової

комісії фармацевтичних дисциплін

173