Щороку в третій четвер травня Україна відзначає унікальне національне свято – День вишиванки. Це свято самобутнє і не прив'язане до жодного державного чи релігійного. 19 травня студенти першого курсу та керівники навчальних груп взяли участь в онлайн-зустрічах, присвячених Дню вишиванки.
 Вітаємо з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури – з Днем вишиванки. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Це наш національний оберіг! Нехай це свято зітре кордони й об’єднує українців по всьому світу.

 изображение viber 2022 05 19 18 14 17 0473

 

  Студенти КЗ "Одеський обласний базовий медичний фаховий коледж" взяли участь у творчому челенджі "Вишиванка - місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців", організованим та проведеним ДУ "Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти". Особливу подяку висловлюємо студентці 21 групи спеціальності 223 "Медсестринство" ОПП "Сестринська справа" Колцун Ірині, яка продекламувала уривки з поезії Тараса Шевченка "Тополя".
    У своєму виступі Ірина розкрила глибокий патріотизм та красу поетичного слова Великого Кобзаря, донесла ідею високої моральної гідності українського народу.
    Вітаємо усіх з Днем вишиванки та бажаємо натхнення до навчання та праці на користь нашої держави! У цей день важливо згадати про своє коріння, адже український народ - сильний, незалежний і має прекрасні традиції. Давайте їх продовжувати і розвивати!

изображение viber 2022 05 19 10 04 07 325изображение viber 2022 05 19 10 03 48 575

   Міжнародний день медичної сестри відзначається щорічно 12 травня. Люди цієї професії приймають на себе важкий тягар людського болю і страждань, оберігають найцінніше, що є у людини — її життя.
  Тому сьогодні, 12 травня 2022 року в рамках предметного тижня циклової комісії викладачів «Основ медсестринства та догляду за хворими» була проведена студентська конференція на тему: «Милосердя без меж», яка присвячена янголам в білих халатах.
    У рамках конференції були розглянути та обговорені наступні питання:
1. Становлення сестринської справи в Україні.
2. Весна квітує, хоч ми і не помітили її прихід……Янголи в білих халатах.
3. Етика медичної сестри.
4. Медсестринська справа у різних країнах світу – сучасні виклики та перспективи розвитку.
5. Історична панорама «Історія медичних винаходів».
    У роботі конференції взяли участь заступник директора з навчально-виробничої роботи Т.О.Радик, голова циклової комісії О.С. Шаригіна, викладачі циклової комісії Н.В.Киртока, І.А.Волошина , В.В. Чернищук та студенти 111 та 22 груп.
 Дуже пізнавальними були доповіді «Історія виникнення медичного халату, шприца, термометра, кухля Есмарха» , вони проходили з мультимедійною підтримкою та демонстрацією відеоматеріалів. Учасники конференції мали змогу поринути у далеке минуле та в історичній послідовності відстежити історію виникнення цікавих медичних винаходів.
   Підсумок було підведено словами Вірджінії Хендерсон:
«Медсестра – це ноги безногого, очі сліпого, опора дитині, джерело знань і впевненість для молодої матері, уста тих, хто занадто слабкий або занурений в себе».
 Дорогі наші медсестри зі святом Вас!
 Дякуємо всім учасникам конференції!

                                                                        Ольга Шаригіна, голова циклової комісії викладачів
                                                                         «Основ медсестринства та догляду за хворими»

 

изображение viber 2022 05 12 13 41 52 583

изображение viber 2022 05 12 13 41 25 170

изображение viber 2022 05 12 13 41 38 838изображение viber 2022 05 12 13 41 48 618

 fa2bd68fa37c7fdc30b64057d5569f0c         медсестра

                                                                   Шановні колеги та студенти!

    12 травня відзначають Всесвітній день медичної сестри. Офіційно свято встановлено у 1971 році Міжнародною радою медсестер, а до цього відзначалося за рішенням Міжнародної федерації Червоного Хреста. Міжнародний або Всесвітній день медичних сестер святкується щорічно 12 травня – у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Ф. Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії). Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Ф. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів. Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл – найвищу нагороду для медичних сестер. Її у 1912 році заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, що відзначилися у роки війни або в мирний час.
     Всесвітній день медичної сестри в Україні відзначається з 1997 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України.
    Щиро вітаю всіх, хто присвятив своє життя цій гідній професії, чиє покликання – допомагати людям, полегшуючи їх стан, сприяти збереженню здоров’я та життєвої активності. Висловлюю найтепліші слова вдячності тим, хто не жаліючи зусиль і часу приймає на себе важкий тягар людського болю і страждань, оберігає найцінніше, що є у людини - її життя. Адже здоров’я нації є базовою умовою нормального розвитку країни, її благополуччя. Прийміть побажання міцного здоров’я і благополуччя Вам, Вашим рідним і близьким. Нехай збудуться всі Ваші задуми, а віра і оптимізм завжди залишаються з Вами!
                                                                                                 Василь Лапай, директор КЗ ООБМФК,
                                                                                                 Заслужений лікар України,
                                                                                                 кандидат медичних наук, доцент

 

Інформація з попередження випадків травмування цивільного населення через небезпечне поводження з вибухонебезпечними предметами. Відеоматеріал можна завантажити за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1CXKYZpSg7z9rkcIq3DLOu05Hzs00Rufp/view?usp=sharing

 

   29 квітня 2022 року в рамках предметного тижня циклової комісії «Лабораторно-діагностичних, гігієнічних дисциплин та мікробіології» на відділенні спеціальності 224 Технології медичної діагностики та лікування ОПП «Лабораторна діагностика» була проведена студентська конференція на тему: «Короновірусна хвороба».
      У рамках конференції були розглянути та обговорені наступні питання:
1.Історія хвороби
2.Мікробіологія
3.Патологія
4.Профілактика
    Конференцію підготували студенти 27 групи спеціальності «Лабораторна діагностика» за підтримки викладачів Марушевської Вікторії Валентинівни та Шубартовської Вітани Давидівни.
     На конференції були присутні викладачі циклової комісії та студенти 27 групи спеціальності 224 Технології медичної діагностики та лікування ОПП «Лабораторна діагностика» та студенти 111групи спеціальність 223 Медсестринство ОПП «Лікувальна справа».
     Конференція була проведена у цікавому форматі, де викладачі та студенти мали можливість обговорювати питання, а саме гематологічні дослідження при короновірусній хворобі, історія виникнення короновірусу та інші. Також були розглянуті своєчасні міри профілактики такі, як вакцинація та заходи безпеки.
   У заключному етапі конференції студенти обговорили, що саме вони можуть зробити для профілактики та нерозповсюдження короновірусної хвороби.
   Отже, конференція досягла своєї мети, щодо профілактики короновірусної хвороби, особливо в такий небезпечний час для нашої країни, не треба нехтувати заходами безпеки та профілактики. Дякуємо всім учасникам конференції.
                                                                                         В.В. Марушевська, голова циклової комісії

изображение viber 2022 04 29 14 16 48 440изображение viber 2022 04 29 14 16 51 236

изображение viber 2022 04 29 14 16 57 804изображение viber 2022 04 29 14 16 55 762

изображение viber 2022 04 29 14 16 57 455изображение viber 2022 04 29 14 16 55 407

   28 квітня в Україні відзначають Всесвітній день охорони праці. Його запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.
   Новий девіз Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі — 2022: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я»
  Поняття БЕЗПЕКА сьогодні особливе. Мільйонам українців нині потрібно рятуватися від прямої загрози — агресії ворога.  В цей день у коледжі зі студентами-випустниками було проведено онлайн-бесіду "Безпечне та здорове майбутнє праці".

                                                                                                        І.В. Сєда, інженер з охорони праці

Без названия1

 

   У нашій великій родині випускників, студентів та викладачів КЗ ООБМФК сталося непоправне горе. Захищаючи Україну від підступного ворога, виконуючи свій військовий і громадянський обов’язок, віддав життя Шевченко Віктор Олексійович. За роки навчання в нашому навчальному закладі Віктор залишив лише приємні спогади про себе. Він мріяв допомагати та приносити користь людям. Його щирість, доброта та відвертість, талант нікого не залишала байдужим.
  Висловлюємо щирі співчуття батькам, сестрі та всім рідним, близьким і знайомим загиблого воїна. Світла пам’ять про Шевченка Віктора Олексійовича–захисника України від російського агресора – збережеться в наших серцях. Вічна і світла йому пам’ять.

26e87a1b5a82e1149ea3225cffdca9fdизображение viber 2022 03 15 11 35 34 835

    Без названия 1   IMG 9d15b8ed8669210695d47ed211a4dc3d V

                                                         Шановні колеги!
     21 лютого – День фельдшера! Фельдшер – це фахівець, який надає першу медичну допомогу, рятує людей, береже їх здоров’я, а часом стає ангелом хранителем.
   Щиро вітаю Вас із професійним святом !Бажаю Вам, здоров’я, благополуччя в родині, стабільності і миру в нашому суспільстві, щоб Ви з найбільшою віддачею могли застосовувати свій досвід, знання та вміння в справі захисту здоров’я та життя людей!

                                                                                                        Василь Лапай,
                                                                                                        директор КЗ ООБМФК,
                                                                                                        Заслужений лікар України,
                                                                                                       кандидат медичних наук, доцент