У рамках терапевтичного тижня 1.12.23 р. відбулося відкрите засідання терапевтичного гуртка «Маленький актор великої гри. Роль йоду в житті людини. Проблеми йододефіциту»
                                    Програма заходу:
1.«Елемент для життя й інтелекту: історія відкриття йоду»
Підготували: Дикань Софія, Гриценко Катерина 211 група
2. «Застосування йоду в медицині»
Підготували: Мунтян Наталія, Варсан Олеся, Указна Ірина 211 група
3. «Радиаційний вплив на щитоподібну залозу»
Підготували: Радунь Вікторія, Попонов Валерій 45 група
4. «Йододефицит. Науково-дослідницька робота « Дослідження проблеми йододефіциту у нашому регіоні.» Підготували: Пілюйко Поліна, Геворгян Аваг 311 група
5. Підведення підсумків - керівник гуртка викладач ЦК терапевтичних дисциплін Шегера Г.В.
  Їжа, яку ми щоденно вживаємо — це рушійна сила для нашого організму. Збалансований раціон здатен забезпечити нас необхідними макро- і мікроелементами, а це - ключ до гарного самопочуття та міцного здоров’я. Існує 14 незамінних для здоров’я мікроелементів: кальцій, хром, мідь, фтор, залізо, магній, марганець, цинк, молібден, фосфор, калій, селен, натрій і, зокрема йод.
  Це маленькі актори великої гри. Серед них йод займає почесне місце. Цього року гурток займається проблемами йододефіциту.
   За оцінками ВООЗ приблизно третина світової популяції проживає в йододефіцитних регіонах.
   Доведено дослідженнями, що вся територія України — йододефіцитна.
  Згідно з даними офіційної статистики, понад 1,5 мільйона дорослих та дітей України мають патологію щитовидної залози, обумовлену дефіцитом йоду. Йододефіцит збільшує ризики ураження щитоподібної залози при радіаційному уражені.
  Україна - одна з небагатьох країн світу, де на державному рівні досі немає програми для боротьби з йодною недостатністю. Багато країн давно взяли за основу своїх національних програм обов’язкове йодування солі.
   В Україні тільки 18% населення споживають йодовану сіль. Це найнижчий показник серед європейських країн.
  Центр громадського здоров’я МОЗ України ініціює громадське обговорення з метою впровадження законодавчих змін щодо обов’язкового універсального йодування солі.Фахівці ЦГЗ разом із представниками науково-дослідницької спільноти, промисловим та громадським сектором розраховують,що Україна також долучиться до світової практики обов’язкового йодування солі, а законодавчі зміни допоможуть захистити українців від наслідків йододефіцитуТерапевтичний гурток приєднується до громадського обговорення, яке ініціював Центр громадського здоров’я МОЗ України і досліджує проблеми йододефіциту в нашому регіоні. Проведено опитування здобувачів освіти, чи мають вони інформацію щодо причин, проявів, наслідків йододефіциту та шляхів подолання цієї проблеми, чи знають вони як поводитись під час радіаційної загрози. Всі ці питання обговорювалися на відкритому засіданні терапевтичного гуртка. Крім того учасники гуртка перевіряли інформацію Центра громадського здоров’я МОЗ України, що більшість мешканців України споживають лише 40-80 мкг йоду на добу, при тому що потреба організму дорослої людини становить 150 мкг. Вони визначали кількість йоду у добових раціонах наших здобувачів освіти. Було встановлено, що тільки у 22 % з них їжа мала достатню кількість йоду (тобто 150 мкг і більше). У декого з них кількість йоду в продуктах харчування за добу становили 12-14 мкг, що дуже замало. При тому йодовану сіль вживають лише 47% здобувачів освіти. У наступному півріччі терапевтичний гурток буде продовжувати доносити інформацію щодо ризиків йододефіциту та шляхів його профілактики, створювати приклади добових раціонів з доступних нам продуктів, які будуть забезпечувати добову потребу у йоді (150 мкг), нагадувати як поводити себе під час радіаційної загрози.

зображення viber 2023 12 03 19 40 13 016зображення viber 2023 12 03 19 40 13 361

зображення viber 2023 12 03 19 40 11 432зображення viber 2023 12 03 19 40 11 103