Гостьовий практикум на базі медичного центру Into-sana
Формування системи охорони здоров’я в Україні передбачає суттєві зміни в організації та структурі роботи медичних закладів, зміну звичайних стереотипів роботи медичних працівників. Ефективність діяльності системи охорони здоров’я неможлива без чіткої роботи усіх її ланок, у яких значне місце відведено молодшим фаховим бакалаврам. У роботі фельдшера нерідко виникають ситуації, за яких необхідно не тільки швидко розпізнати особливості патології, надати необхідну невідкладну допомогу, а й організувати транспортування до профільного лікувального закладу. Це покладається на спеціалістів фельдшерського пункту, швидкої медичної допомоги, приймальних відділень, лікарень, сільських амбулаторій тощо. В умовах жорсткого дефіциту часу для запобігання помилкам у діях фельдшера вимагається високий рівень професіоналізму, розуміння патофізіологічних процесів, які відбуваються в організмі хворого, засвоєння алгоритмів дій з наданням невідкладної допомоги і схем лікування термінальних станів.
Сучасне життя ставить перед випускниками нашого коледжу вимогу: «Не лише знай, але і вмій». Не дарма, мабуть, кажуть, що теорія має пройти іспит практикою. Практичне навчання є невід'ємною складовою навчального процесу. Найважливішим завданням у нашому коледжі – підготовка компетентного, гнучкого, конкурентноспроможного фахівця. Гасло дня – добре знати і досконало вміти, те що стосується безпосередньо майбутнього спеціаліста. Формування системи знань, навичок і вмінь відбувається поступово крок за кроком, від простого до складного. Зростаюча конкуренція на ринку праці спонукає нас організовувати навчальний процес таким чином, щоб наш випускник відразу ж після здобуття диплому міг професійно виконувати свої функціональні обов'язки, тобто, був конкурентноспроможним на ринку праці.
1 березня 2024 року відбувся Гостьовий практикум з теми: «Невідкладні стани в хірургії, мета та завдання невідкладної медичної допомоги. Організація роботи ФАПу та служби швидкої медичної допомоги з надання допомоги хворим з невідкладними станами в хірургії» на базі медичного центру Into-sana для здобувачів освіти спеціальності 223 Медсестринство ОПП Лікувальна справа. Студенти застосовували набуті знання, а саме:
- організацію служби швидкої медичної допомоги, її мету і завдання.
- організацію роботи ФАПу (обладнання, документація);
- організацію роботи фельдшерських бригад СШД.
- чинні накази МОЗ України з надання медичної допомоги при невідкладних станах на догоспітальному етапі.
Демонстрували здатність:
1. Виконувати роботу фельдшера в умовах фельдшерсько-акушерського пункту, в штаті лікарської та фельдшерської виїзної бригади швидкої допомоги з надання невідкладної медичної допомоги хірургічним хворим;
2.Дотримуватися правил техніки безпеки на ФАПі та в складі бригади швидкої медичної допомоги.
Фельдшер медичного центру, який є випускником нашого коледжу, продемонстровав сучасне обладнання машини швидкої допомоги, чітко розповів про їх функцію і роботу, а також звернув увагу на те, що вибір способу транспортування залежить від стану потерпілого, характеру травми або захворювання і можливостей, якими володіє той хто надає першу допомогу.