Тиждень циклової комісії лабораторно- діагностичних, гігієнічних дисциплін та мікробіології
З 9.12-13.12.2024 року в коледжі пройшов тиждень циклової комісії лабораторно- діагностичних, гігієнічних дисциплін та мікробіології, під час якого були проведені різноманітні освітні заходи, що мали на меті поглиблення знань, професійних навичок здобувачів освіти ОПП «Лабораторна діагностика».
12.12.2024 відбулася студентська конференція на тему «Ферменти». Метою заходу було ознайомлення учасників конференції з важливими аспектами лабораторної діагностики ферментів та роллю ферментів в організмі людини. Розпочала конференцію викладач біологічної хімії Ірина Чернявська, яка підкреслила важливість вивчення ферментів та значущу роль дослідження ферментів в діагностиці захворювань. Доповіді студентів 37 групи освітньо-професійної програми «Лабораторна діагностика» доповнювалися цікавою, змістовною мультимедійною презентацією про роль ферментів у біохімічних процесах, їх застосування в діагностиці захворювань та новітні методи дослідження, що сприяло формуванню необхідних фахових компетентностей для майбутньої професійної діяльності здобувачів освіти. Учасники конференції активно брали участь у дискусіях, ставили питання, ділилися своїми думками.
Відповідно до плану усунення недоліків після проведення атестації здобувачів освіти освітньо-професійної програми «Лабораторна діагностика» у 2024 році була проведена гостьова лекція на тему: «Дослідження ферментів на сучасних аналізаторах» лікарем-лаборантом КНП «Міська клінічна лікарня № 10» ОМР» Світланою Снісаренко. Вона підкреслила важливість впровадження сучасних методів дослідження ферментів у лабораторну практику, детально розповіла про новітні аналізатори, що використовуються для дослідження ферментів; звернула увагу на порушення рівня ферментів, які спричинені різними станами; підкреслила значення визначення ферментів в ранньому виявленні патологій органів і систем, що дозволяє лікарю вчасно призначити необхідне лікування та проводити моніторинг стану пацієнта. Гостьова лекція проходила у форматі активної дискусії, сприяла розвитку професійних компетенцій студентів, що є важливим для якісної підготовки медичних фахівців та для майбутньої професійної діяльності.
13.12.2024 відбулася студентська конференція на тему «Лабораторна діагностика інфекцій, спричинених патогенними ентеробактеріями», в якій взяли участь викладачі циклової комісії й здобувачі освіти ОПП «Лабораторна діагностика» та «Сестринська справа» (групи №32, №24). Організаторами конференції були викладачі мікробіології Вітана Шубартовська, Олена Заєць; матеріали до конференції підготували здобувачі освіти Наталія Націнець, Вікторія Мостова. Метою заходу було ознайомлення учасників конференції з сучасними методами та технологіями лабораторної діагностики, як ключовим фактором у боротьбі з інфекційними захворюваннями, бо своєчасна та точна діагностика дозволяє не лише ефективно лікувати пацієнтів, але й запобігати поширенню інфекцій. Учасники конференції дізналися про кишкові інфекції, їх розповсюдження, попередження внутрішньо лікарняних інфекцій. Дуже цікавою була інформація щодо лабораторної діагностики холери, епідемій холери в м. Одеса та Україні, загрози холери в умовах воєнного часу, коли ризик виникнення холери зростає. Конференція пройшла на високому професійному рівні, допомогла розширити знання про лабораторну діагностику інфекцій, що є дуже важливим для майбутніх лаборантів.
Предметний тиждень пройшов успішно, залишив масу позитивних вражень, сприяв підвищенню рівня підготовки студентів, їхньої обізнаності про сучасні методи лабораторної діагностики, що є важливим кроком на шляху до майбутньої кар'єри.
Предметний тиждень циклової комісії стоматологічних дисциплін«Ортопедична стоматологія-від історії до сьогодення»
Протягом тижня (2.12 - 6.12.2024 р.) у КЗ ООБМФК проходили заходи, присвячені стоматологічним дисциплінам, де здобувачі освіти мали змогу поглибити свої знання, вдосконалити практичні навички та проявити творчі здібності.
Перший день розпочався із заняття, яке провів викладач стоматологічних дисциплін Михайло Танасій. Він ознайомив студентів із різновидами протезування зубів на імплантах. Ця тема була актуальною для здобувачів освіти, адже допомагала визначитися з вибором вибіркових дисциплін ВК.1 і ВК.2.
Другий день став насиченим завдяки конференції, організованій для студентів випускних груп під керівництвом викладачів. Тематика конференції охопила дисципліни:
• «Техніка виготовлення незнімних протезів»,
• «Техніка виготовлення ортодонтичних конструкцій у дитячому віці»,
• «Техніка виготовлення щелепно-лицевих конструкцій».
Георгій Осадчий (39 гр.) розповів про види незнімних протезів і їх виготовлення, що особливо зацікавило студентів молодших груп (29, 29-А, 115 гр.), які тільки починають вивчати цю дисципліну.
Вероніка Драган (39-А гр.) презентувала матеріал із дисципліни ТВЩЛК, наголосивши на важливості знань про щелепно-лицеві конструкції у сучасних реаліях.
Вероніка Добровольська (39-А гр.) підготувала презентацію про знімний пластинковий апарат для розширення верхньої щелепи, підкресливши його актуальність навіть у протиставленні брекет-системі.
Анастасія Тіхонова (39-А гр.) представила тему телескопічних коронок, які дозволяють зробити знімне протезування більш естетичним і функціональним.
Третій день був присвячений творчому конкурсу професійної майстерності серед студентів випускних груп у трьох номінаціях:
• «Незнімні конструкції зубних протезів» (переможниця — Анастасія Салоєд, 39 гр.),
• «Конструкції знімних зубних протезів» (переможниця — Аріна Кострова, 39-А гр.),
• «Бюгельні протези» (переможець — Ростислав Григорчук, 39 гр.).
Четвертий день включав конференцію, де студенти представили свої напрацювання за дисциплінами «Техніка виготовлення знімних протезів» і «Техніка виготовлення бюгельних протезів». Богдана Полуботько (39 гр.) розповіла про стародавні техніки протезування зубів і їхній вплив на сучасну ортопедію. Анастасія Салоєд (39 гр.) та Ярослав Гірба (39-А гр.) висвітлили тему виготовлення бюгельних протезів, розширивши знання студентів про цей вид конструкцій.
Заключний день тижня був присвячений практичним заняттям. Викладач Олександр Спінатій провів заняття з лиття в зуботехнічному виробництві, на якому студенти ознайомилися з усіма етапами виготовлення металевих каркасів протезів.
Людмила Мельник організувала творчий конкурс «Відтворення анатомічної форми зубів із воску» серед студентів 29 групи, переможницею якого стала Марія Войцешко.
Результати тижня засвідчили активну участь здобувачів освіти, які продемонстрували свої знання, практичні вміння та креативність у виконанні завдань. Захід став чудовою можливістю для майбутніх фахівців не лише закріпити навчальний матеріал, але й проявити себе у професійному середовищі.
Участь здобувачів освіти КЗ ООБМФК у конкурсі робіт з БЖД
У межах роботи ОМК ОП та БЖД 03.12.24 року відбулось підведення підсумків конкурсу студентських робіт «Надання першої домедичної допомоги» в межах вивчення навчальної дисципліни «Безпека життєдіяльності». Від нашого коледжу в цьому заході взяли участь студенти 29 групи ОПП «Стоматологія ортопедична» Ярмоленко Віталій, Войцешко Марія, Попова Аліса та Борцова Дарʼя, які підготували відео-презентацію «Надання домедичної допомоги постраждалим при загальному переохолодженні та відмороженні». Допомогу у підготовці конкурсної роботи здобувачам освіти надавав викладач Паламарчук Дмитро Васильович (навчальна дисципліна «Безпека життєдіяльності»). Ознайомитись з повною версію презентації можна за посиланням.
У заході взяли участь здобувачі освіти з багатьох навчальних закладів міста та області. Всі учасники показали відмінні результати, що говорить про хорошу теоретичну та практичну підготовку студентів та велику роботу, яку з ними проводять викладачі у навчальних закладах. Усі здобувачі освіти та їх викладачі отримали Сертифікати учасників.
Вікторія Мисова, голова циклової вузьких клінічних та соціально-медичних дисциплін
6 грудня День Збройних сил України
Це свято незламних духом воїнів, які щодня захищають нашу свободу і незалежність. Їхня відвага, самовідданість і любов до України надихають мільйони людей у всьому світі.
Збройні Сили України – це не просто армія, це щит нашої держави. Кожен день тисячі українських військових ризикують життям, щоб ми могли жити в мирній країні. Їхній професіоналізм, сучасне озброєння і міцний бойовий дух дозволяють протистояти агресору. Їхня відданість обов’язку і готовність пожертвувати собою заради України викликають щиру повагу і вдячність.
У межах відзначення Дня Збройних сил України у коледжі було організовано виховні години у кожній навчальній групі. Тематика годин відповідала меті заходу та охоплювала важливі аспекти діяльності ЗСУ.
Такі заходи формують у студентів патріотизм, повагу до українських військових та розуміння їхньої ролі у збереженні незалежності України.
Тренінг з домедичної допомоги для викладачів ОТЕФК
У межах волонтерської ініціативи для викладачів Одеського торговельно-економічного фахового коледжу було організовано практичний тренінг із надання домедичної допомоги. Захід проводили викладач терапевтичних дисциплін Ігор Юрченко, сертифікований Міжнародним Медичним Корпусом, та студент освітньо-професійної програми «Лікувальна справа» Олег Науменко, сертифікований Червоним Хрестом.
Учасники тренінгу ознайомилися з основними принципами надання домедичної допомоги, відпрацювали навички серцево-легеневої реанімації, накладання джгутів, обробки ран і дізналися про сучасні стандарти дій в екстрених ситуаціях. Метою тренінгу було не лише передати практичні знання, але й сформувати у викладачів впевненість у своїх діях під час критичних ситуацій. Учасники тренінгу отримали практичний досвід у використанні стандартних засобів першої допомоги, що дозволить їм діяти швидко та ефективно у разі надзвичайної ситуації.
Тренінг на тему: «Ефективні комунікації»
У рамках співпраці мережі аптек «Сім'я Аптек FARMACIA» з КЗ «Одеський обласний базовий медичний фаховий коледж», 25 листопада 2024 року директоркою з персоналу Малаховською Іриною та 29.11.2024 менеджерами з персоналу, Оленою Галелюк та Олесею Бердос, було проведено тренінг на тему: «Ефективні комунікації» для здобувачів освіти випускних груп спеціальності 226 Фармація, промислова фармація, ОПП Фармація, промислова фармація.
Програма тренінгу включала презентації, вправи та методики вивчення комунікативних навичок.
Студенти працювали з такими вправами, як «Досвід клієнта», де визначали приклади позитивного та негативного досвіду в аптечних закладах; «Відпрацювання кейсів» - ставили відкриті, закриті, альтернативні та уточнювальні запитання, щоб виявити потреби клієнтів та правильно порекомендувати відповідний товар. Вправа «Туристичне агентство» розширила можливості встановлення контакту в різних ситуаціях спілкування.
Для здобувачів освіти спеціальності 226 Фармація, промислова фармація тренінг надав можливість опанувати навички консультування та надання рішень, отримати практичні інструменти побудови якісної комунікації не тільки в роботі, а і у особистому житті.
140-річчя українського жіночого руху
2 грудня, здобувачі освіти нашого коледжу доєдналися до написання Всеукраїнського диктанту до 140-річчя українського жіночого руху. Диктант є символічною підтримкою визначної історичної дати: 140 років тому 8 грудня 1884 року в Станіславові (нині Івано-Франківськ) з ініціативи зачинательки жіночого руху Наталії Кобринської було засновано першу офіційно створену жіночу інституцію з власним статутом, метою і напрямами діяльності. Саме ця подія започаткувала епоху українського жіночого руху.
Текст диктанту “Її історія” підготува Слава Світова – письменниця, тренерка зі словесної майстерності та творчості, експертка з креативності та розкриття творчого потенціалу, амбасадорка української мови, авторка книжок для дітей, співзасновниця феміністичного видавництва “Creative Women Publishing” та жіночого креативного простору “Creative Women Space”. Озвучила текст спеціально запрошена гостя – українська акторка театру та кіно, телеведуча, продюсерка, громадська діячка та благодійниця, Заслужена артистка України Ірма Вітовська.
Дружній візит в будинок дитини №3 «Сонечко»
Студенти нашого коледжу відвідали з дружнім візитом будинок дитини № 3 «Сонечко», де було реалізовано благодійну акцію, спрямовану на надання допомоги персоналу дитячого будинку «Сонечко» з прибирання та наведення порядку на території.
Здобувачі освіти прибирали опале листя на території дитячого будинку «Сонечко», згрібали його в купи і пакували в мішки, потім переносили мішки з листям на господарчий двір. Робота йшла дружньо і злагоджено.
Студенти коледжу продемонстрували справжню турботу, людяність та активну громадянську позицію. Такі ініціативи не тільки приносять користь, але й виховують у молоді важливі моральні цінності. Спільна робота для благородної мети об'єднання та задоволення розвитку співчуття і взаємопідтримки.
Тиждень циклової комісії викладачів терапевтичних дисциплін
27.11.24 відбулося відкрите засідання терапевтичного гуртка на тему: «Хронічне обструктивне захворювання легень: діагностика, прогноз та фактори ризику, що нового (GOLD 2023)». Керівник гуртка викладач Шегера Г.В. Взяли участь студенти 311 і 211груп
Відкрила засідання терапевтичного гуртка студентка Варцаба Ана-стасія 311гр., яка представила свою науково – дослідницьку роботу на те-му: «Встановлення взаємозв'язку між факторами ризику і клінічними про-явами захворювання, а також визначення найбільш ефективних стратегій у боротьбі з тютюнопалінням».
ЇЇ робота дуже цікава, перемогла в номінації «Перспективний мо-лодий науковець» на науково-практичній конференції студентів з міжна-родною участю «MEDsynergy», яка проходили в м. Івано-Франківськ 22- 24 листопада.
Дискусію визвала доповідь «Відмова від куріння, як основний ме-тод первинної та вторинної профілактики ХОЗЛ», яку підготували студен-ти Указна І. Мунтян Н. , Ворзан О. 311гр
Студенти Ткаченко А., Пластун В. 211гр. виступили з докладом «ХОЗЛ діагностики, прогноз та фактори ризику, що нового GOLD 23»
28.11.24 відбулася студентська конференція на тему: «Хронiчнi гепати-ти - гостра проблема сучасної медицини». Організатором конференції викладач Юрченко І.О. Тематика зустрічі обрана невипадково, адже ві-русні гепатити в Україні за ступенем негативного впливу на здоров’я насе-лення займають домінуюче місце у структурі інфекційної патології. На думку експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, наступні 20 ро-ків саме гепатит стане найбільшим викликом людства у сфері охорони здоров’я. На сьогодні загальна кількість хворих на вірусні гепатити у світі в 14-15 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих і налічує близько 1 млрд. осіб.
На конференції виступили студенти 3Вгр: Прийма Л., Берлинська І., Ялимова С., Солощук Н., Бутенко Г. Доповіді студентів доповнювалися цікавою, змістовною мультимедійною презентацією, яка побудована за принципом образно – графічного запам’ятовування, що сприяє формуван-ню необхідних фахових компетентностей для майбутньої професійної дія-льності здобувачів освіти.
З нагоди 1 грудня Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, в умовах дис-танційного навчання 29.11.24 відбулася гостьова лекція «Профілактика ВІЛ-інфекції в сучасному світі: як вберегти себе». В заході взяли участь студенти 37 гр. Шолойко А., Бобок І, Мотузова М., Велікова С., Слободе-нюк Е.
Вступне слово було надане к.м.н., доценту Мовляновій Наталії Вікторівні, яка розповіла про проблему епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні та світі.
Були розкриті питання про ризики зараження ВІЛ серед наркоза-лежних, методи профілактики ВІЛ/СНІДу та важливість використання бар’єрної контрацепції задля запобігання інфекцій, що передаються стате-вим шляхом. Окремо говорили про способи передачі ВІЛ, про регулярне тестування та лікування ВІЛ антиретровірусною терапією.
Гостьова лекція проходила у форматі активної і жвавої дискусії, де студенти задавали багато питань та отримували компетентні відповіді. Слід зазначити, що саме така форма навчання забезпечує здобувачам освіти можливість безпосереднього спілкування з профільними фахівцями та отримання нових знань.
Організаторами гостьової лекції були:
⁻ викладачі ЦК терапевтичних дисциплін Кудимовська М.Л., Чернищук В.В.;
⁻ викладач ЦК Основ медсестринства та догляду за хворими Велева О.І.
⁻ викладачі ЦК вузьких клінічних та соціально – медичних дисциплін Кузьміна О.С., Таранюк М.В.
Радість і тепло дітям від студентів КЗ ООБМФК
Студенти нашого коледжу відвідали «Спеціалізований психоневрологічний будинок дитини № 3 «СОНЕЧКО», де провели час із вихованцями, створивши атмосферу тепла та підтримавши. Під час візиту студенти організовували цікаві активності, ігри та творчі майстер-класи, щоб подарувати дітям радість і гарний настрій. Також було передано подарунки, заздалегідь зібрані, які включали велику кількість речей, канцелярію, іграшки та солодощі. Така ініціатива стала гарним прикладом прояву турботи, гуманізму та підтримки з боку молоді.
Отже, такі заходи є прекрасним прикладом соціальної активності та людяності. Вони надихаються на створення позитивних змін у суспільстві та допомагають молоді розвивати цінності взаємодопомоги й підтримувати. Ініціатива студентів не тільки принесла радість дітям, а й стала великим кроком у формуванні культури доброчесності.